Корисна інформація / Письмо НКРЭ Украины от 19.03.2004 года №02-33-13-1144 "Относительно потребителей электроэнергии - адвокатов, нотариусов"
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

19.03.2004 N 02-33-13/1144

На N 23-9-19/30 від 25.02.2004Івано-Франківське

територіальне

представництво НКРЕ

Щодо споживачів електроенергії- приватних нотаріусів, адвокатів


Згідно з пунктом 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (в редакції постанови НКРЕ від 22.08.02 N 928, дія цих Правил поширюється на всіх споживачів — юридичних осіб, а також фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності.

Пунктом 1 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (далі — ПКЕЕН), ці Правила регулюють відносини між громадянами та енергопостачальниками.

Отже, дія Правил користування електричною енергією для населення поширюється на адвокатів і нотаріусів, що не є суб’єктами підприємницької діяльності.

Споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки (пункт 3 ПКЕЕН. У разі розташування об’єктів споживача за різними адресами споживач повинен укласти окремий договір щодо кожного об’єкта. У багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири (пункт 5 ПКЕЕН).

Таким чином, споживання електроенергії у приміщеннях житлового фонду громадянами, що не є суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією, укладеного відповідно до ПКЕЕН.

Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309, відпуск електроенергії населенню проводиться за тарифом 13,0 коп. за 1 кВт х год. За вказаним тарифом оплачується електроенергія, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів; освітлення майстерень художників, скульпторів.

На нашу думку, оплата за спожиту електроенергію повинна справлятися з адвокатів і нотаріусів, що не є суб’єктами підприємницької діяльності, з урахуванням їх місцезнаходження.

Тобто, у випадку якщо будинок, офіс або квартира, в якій нотаріус або адвокат здійснюють свою практику, знаходиться у житловому фонді (який призначений для забезпечення побутових потреб громадян), то плата за електроенергію справляється з них за тарифами, встановленими для категорії споживачів “населення”. Так, відповідно до пункту 14 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572, плата за використання електричної енергії власниками квартир (будинків) наймачами, орендарями вноситься за затвердженими в установленому порядку тарифами.

У випадку, якщо будинок або офіс знаходиться поза межами житлового фонду, то плата за електроенергію справляється з них за тарифами, встановленими для категорії “інші споживачі” на відповідному класі напруги.Член Комісії Л.Гончарова


  Назад