Корисна інформація / Письмо ПФУ от 30.09.2003 года №04-8423-Р-4 "Относительно уплаты сбора на обязательное государственное пенсионное страхование адвокатами"
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ30.09.2003 N 04/8423/Р-4Щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування адвокатами

Пенсійний фонд України розглянув Ваш лист щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування адвокатами, який надіслано Міністерством праці та соціальної політики України, і повідомляє.

Порядок нарахування та сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування регулюється Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.

Пунктом 3 статті I цього Закону адвокати визначені платниками збору. Об’єктом оподаткування, відповідно до пункту 2 статті 2 Закону, для цієї категорії платників є сума оподатковуваного доходу (прибутку), яка обчислена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України, а саме, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”.

Згідно з Декретом, об’єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік (що складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів одержаних з різних джерел як на території України, так І за її межами).

Оподаткування доходів, одержуваних адвокатами, провадиться у порядку, встановленому Декретом Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”.

Відповідно до пункту 2 статті 4 вищезазначеного Закону, ставка збору для адвокатів становить 32 % від суми оподатковуваного доходу (прибутку).

При цьому повідомляємо, шо згідно із Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” збір у розмірі 1-2 % сплачують фізичні особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та фізичні особи, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами.

Пільги та виключення зі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування для пенсіонерів, які займаються адвокатською або іншими видами діяльності, чинним законодавством не передбачені.Заступник голови правління В.Короневський


  Назад