Корисна інформація / Постановление ВККА от 17.03.2005 года №IV/10-2 "О Представлении Верховного Суда Украины относительно необоснованного отложения рассмотрения дел через адвокатов"
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

17.03.2005 N IV/10-2


Про подання Верховного Суду України
щодо необґрунтованого відкладення
розгляду справ через адвокатів


Розглянувши подання Верховного Суду України від 9.11.2004 р. N 152 щодо безпідставного відкладення судами кримінальних справ через неявку в судові засідання адвокатів, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури П О С Т А Н О В И Л А:

1. Рекомендувати кваліфікаційно-дисциплінарним комісіям адвокатури проаналізувати обґрунтування відкладення судами розгляду кримінальних справ, що слухаються місцевими судами, через неявку адвокатів, і результати такого аналізу обговорити на зборах адвокатів, нарадах з ними, разом із судами вжити заходів до усунення безпідставного відкладення кримінальних справ через неявку адвокатів.

2. Дисциплінарним палатам кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури покращити перевірку повідомлень судів про відкладення кримінальних справ через неявку адвокатів, і у разі безпідставних з їхнього боку неявок у судові засідання, застосовувати передбачені законодавством заходи дисциплінарного впливу.

3. Довідку Верховного Суду України і окремі подання судів, що постановлені за цими фактами (ухвали) по регіонах, направити у кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури для перевірок і вирішення питання про застосування заходів дисциплінарного впливу щодо адвокатів, які допустили ці порушення.

4. Головам кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури повідомити Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури про виконання цієї постанови до 20.04.2005 р.Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури С.Ф.СафулькоВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

Л И С Т

09.11.2004 N 9-152

Голові Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури
Сафульку С.Ф.Шановний Сергію Федоровичу!


Верховний Суд України постійно аналізує питання розгляду судових справ у розумні строки. З інформації, яка надійшла від апеляційних та місцевих судів, убачається, що однією з причин зриву судових засідань є неявка адвоката.

Так, упродовж 9 місяців поточного року судами було відкладено розгляд понад 14 тис. справ через неявку в судове засідання адвокатів. Найпоширеніші такі випадки в Донецькій (2375 справ), Вінницькій (2271), Дніпропетровській (2059), Харківській (1186), Закарпатській (338) та інших областях (дані областей і регіонів додаються). Розгляд цих справ відкладали суди по два і більше разів.


  Назад