Корисна інформація / Решение ВККА от 10.02.2006 года №IV-18-2.1 "О обращении С.В.М."
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 10 лютого 2006 року N IV-18-2.11


Про звернення С. В. М.
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, розглянувши заяву С. В. М. від 04.01.2006 р., яка надійшла з управління організації роботи зі зверненнями громадян секретаріату Кабінету Міністрів України, встановила:

С. В. М. звернувся до прем'єр-міністра України Єханурова Ю. І. із заявою, в якій просить надати йому рішення та витяг з протоколу Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 21.10.2005 р. по дисциплінарній справі стосовно адвоката П. В. М., який надавав правову допомогу С. В. М., а також притягти до відповідальності голову та секретаря Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури за ненадання скаржнику копії цього рішення раніше.

Управлінням організації роботи зі зверненнями громадян секретаріату Кабінету Міністрів України дана заява переадресована Вищій кваліфікаційній комісії адвокатури.

Розглянувши її, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає за необхідне відмовити в її задоволенні з таких підстав.

Відповідно до п. 26 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 05.05.93 р. N 155/93, передбачено:

26. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Однак, незважаючи на закріплене вищезгаданим Указом Президента України положення про необхідність забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, на даний час воно не виконується. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не має приміщення, штату, оргтехніки; через відсутність приміщення і прив'язку до Кабінету Міністрів України Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не зареєстрована як юридична особа. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури сотні разів упродовж 13 років зверталася з цих питань до Кабінету Міністрів України, однак всі попередні прем'єр-міністри, у тому числі нинішній, нічого не зробили для організаційно-технічного забезпечення діяльності комісії. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури навіть не має коштів для закупівлі канцтоварів та виготовлення копій будь-яких документів. У зв'язку з цим видача запитуваних С. В. М. документів є неможливою, а притягувати голову чи секретаря Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури до відповідальності підстав немає.

Копії прийнятих Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури документів С. В. М. може отримати у регіональній КДКА.

На підставі вищевикладеного, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вирішила:

1. Заяву С. В. М. від 04.01.2006 р., яка надійшла з управління організації роботи зі зверненнями громадян секретаріату Кабінету Міністрів України, повернути цьому управлінню разом з даним рішенням.Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури


С. Ф. Сафулько
Надруковано:
"Адвокат",
N 2, 2006 р.


  Назад