Корисна інформація / Решение ВККА от 17.03.2006 года №IV/19-2.10 "Относительно возврата средств, уплаченых за сдачу квалификационного экзамена для получения свидетельства о праве на занятие адвокатской деятельностью"
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


РІШЕННЯ

від 17 березня 2006 року N IV/19-2.10
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, розглянувши у відкритому засіданні звернення Донецької обласної КДКА, встановила:

Донецька обласна КДКА звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури з проханням врегулювати проблемне питання щодо повернення коштів, сплачених за складання кваліфікаційного іспиту для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Зокрема, звернення стосується адвоката С. С. П., якого 06.07.2000 р. було засуджено за вчинення злочину, передбаченого ст. 127 КК України.

На підставі обвинувального вироку 18.11.2000 р. свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, раніше видане С. С. П., було анульоване.

В квітні 2004 р. С. С. П. після складання на загальних підставах кваліфікаційного іспиту було видано нове свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

У вересні 2005 р. було прийнято рішення Європейського суду з прав людини щодо адвоката С. С. П., згідно з яким останнього було реабілітовано.

З огляду на це С. С. П. звернувся до Донецької обласної КДКА з проханням повернути 1200,00 грн. внеску на організаційно-технічне забезпечення КДКА, сплачені ним під час складання кваліфікаційного іспиту у 2004 р.

Розглянувши звернення Донецької обласної КДКА, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури дійшла до наступного висновку.

Всі дії Донецької обласної КДКА, які були вчинені по анулюванню свідоцтва і по видачі нового свідоцтва, були на той час правомірними. Однак існування рішення Європейського суду з прав людини, яким обвинувальний вирок стосовно С. С. П. визнано незаконним, створює унікальну і безпрецедентну ситуацію, в якій С. С. П. має право на компенсацію затрачених ним коштів. Можливо ця вимога повинна бути заявлена до правоохоронних органів, однак в даний час С. С. П. звернувся із такою заявою до КДКА. Зважаючи на те, що С. С. П. є нашим колегою, який достойно захистив свої права на найвищому рівні, і зарекомендував себе як справжній адвокат, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає за необхідне рекомендувати Донецькій обласній КДКА задовольнити його прохання.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 14 Закону України "Про адвокатуру", пп. 10, 20 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вирішила:

1. Рекомендувати Донецькій обласній КДКА задовольнити прохання С. С. П. повернути йому 1200,00 грн. внеску на організаційно-технічне забезпечення КДКА, сплачені ним під час здачі кваліфікаційного іспиту у 2004 р.

2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заявника.

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури


С. Ф. Сафулько


Надруковано:
"Адвокат",
N 3, 2006 р.


  Назад