Корисна інформація / Решение ВККА от 17.03.2006 года №IV/19-2.9 "О даче разрешения на сдачу квалификационных экзаменов не по месту постоянного проживания"
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


РІШЕННЯ

від 17 березня 2006 року N IV/19-2.9
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, розглянувши у відкритому засіданні звернення Т. І. Г. про надання дозволу на складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю не за місцем постійного проживання, встановила:

Т. І. Г. просить надати дозвіл на складання кваліфікаційних іспитів для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю не за місцем основного проживання - Львівській області, а в Івано-Франківській обласній КДКА. На обґрунтування заяви зазначає, що має намір здійснювати адвокатську діяльність в Івано-Франківській області, а складанню кваліфікаційного іспиту у Львівській обласній КДКА перешкоджає те, що остання не працює.

Відповідно до п. 4 Порядку здачі кваліфікаційних іспитів передбачена можливість складання кваліфікаційних іспитів не за місцем реєстрації заявника, якщо про це є рішення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. Проте Вища кваліфікаційна комісія адвокатури не вбачає підстав для надання згоди на складання кваліфікаційних іспитів у Івано-Франківській обласній КДКА. Передусім, наведені заявником відомості про те, що Львівська обласна КДКА не функціонує, є помилковими: дана комісія сформована і строк її повноважень припиняється лише 16.12.2006 р., тому заявник має реальну змогу здати кваліфікаційні іспити у цій КДКА.

Той факт, що заявник має бажання проживати в Івано-Франківській області, не може слугувати підставою для складання ним іспитів у КДКА цієї області. Це можливо лише після зміни заявником місця реєстрації.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 14 Закону України "Про адвокатуру", пп. 10, 20 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вирішила:

1. В задоволенні заяви Т. І. Г. про складання ним кваліфікаційних іспитів не за місцем свого проживання відмовити.

2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заявника.

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури


С. Ф. Сафулько


Надруковано:
"Адвокат",
N 3, 2006 р.


  Назад