Корисна інформація / Решение ВККА от 17.03.2006 года №IV/19-2.1 "Относительно жалобы на действия адвоката"
ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 березня 2006 року N IV/19-2.1Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, розглянувши у відкритому засіданні звернення Служби з питань звернень громадян Секретаріату Президента України щодо скарг Л. О. В. надії адвоката С. В. В., встановила:

Л. О. В. зверталася до КДКА АР Крим та до КДКА м. Севастополя зі скаргою на дії адвоката С. В. В. і просила офіційно розірвати договір, повернути їй неоплачені гроші 600,00 грн. і притягнути адвоката С. В. В. до відповідальності по всіх пунктах угоди, які мають протизаконний характер. Оскільки вимоги, які ставила скаржниця, не підлягають розглядові в КДКА, дисциплінарне провадження не порушувалося.

12.06.2005 р. Л. О. В. була подана аналогічна за суттю скарга до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. 09.09.2005 р. за цією скаргою було прийнято рішення N IV/14-2-б, згідно з яким було зобов'язано голову Севастопольської міської КДКА Висоцького В. І. вирішити скаргу у встановленому законодавством порядку до 01.10.2005 р. та повідомити про наслідки її вирішення Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, скаржницю та адвоката. Про результати виконання цього доручення Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури не було поінформовано.

Вивчивши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вважає, що скаргу задовольнити неможливо як з огляду на те, що будь-яке рішення дисциплінарної палати відсутнє, а Вища кваліфікаційна комісія адвокатури розглядає лише скарги на рішення, так і з огляду на вимоги Л. О. В.

До компетенції Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури (як і до компетенції регіональних КДКА) не входить повноваження на розірвання угод, укладених між адвокатами та клієнтами, а також право зобов'язувати адвокатів повертати кошти, отримані за такими угодами. Ці питання, при неможливості їх добровільного врегулювання, можуть вирішуватися виключно в судовому порядку.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 14 Закону України "Про адвокатуру", пп. 10, 20, 33, 38 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури вирішила:

1. В задоволенні скарги Л. О. В. на дії адвоката С. В. В. відмовити.

2. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити скаржницю, адвоката.

3. Матеріали справи направити до Севастопольської міської КДКА і запропонувати вирішити звернення по суті.Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури


С. Ф. Сафулько
Надруковано:
"Адвокат",
N 3, 2006 р.


  Назад